Всерйоз плануючи придбати кондиціонер, пам’ятайте, що навіть найкращий і багатофункціональний охолоджувач не буде ефективно працювати, у випадку неправильної установки. Як вибирати «охолоджувальну» техніку та сервісно-монтажну фірму, з’ясовував Ricardo.com.ua.
Типи кондиціонерів
Кондиціонери розрізняються в залежності від типу конструкції: віконні, мобільні і спліт-системи. Так, віконні відрізняються низькими цінами (наприклад, LG обійдеться всього в 160 $) і простотою установки. На цьому плюси, мабуть, і закінчуються: такі кондиціонери загоражівают частина вікна, їх не так-то просто вмонтувати в вікно зі склопакетами і вони створюють шум при роботі. Це робить віконні моделі непридатними для використання в будинку (та й в офіс, де постійно працюють люди, їх брати не варто).
Мобільні кондиціонери не вимагають складного монтажу: досить простягнути назовні трубу для виведення гарячого повітря. Плюс такого кондиціонера – мобільність. Такий кондиціонер можна легко перебазіровать в інше приміщення. Вартість «мобільного прохолоди» істотно вище віконних кондиціонерів.
Мобільні і віконні кондиціонери відрізняються в роботі, але компресор у обох знаходиться в приміщенні. Від цього недоліку вільні спліт-системи – кондиціонери роздільного типу. Такі кондиціонери розділені на дві частини: внутрішню і зовнішню. Компресор виведений назовні і не створює шуму в приміщенні, а внутрішня частина працює практично безшумно, не загоражівая віконного прорізу. Природно, що таке рішення обійдеться дорожче віконного або мобільного кондиціонера: приміром, спліт-система виробництва Samsung – 07FORTE, обійдеться в 450 $, коли перші обійдуться в 250-300 $.
Найпростіші кондиціонери працюють тільки на охолодження, на відміну від більш дорогих, які можуть нагрівати повітря. На самом деле кондиціонери не містять ніяких нагрівальних елементів. Повітря в приміщенні стає тепліше за рахунок перенесення тепла з вулиці подібно до того, як влітку повітря охолоджується завдяки переносу тепла назовні. Тому користуватися вдома або в офісі функцією нагрівання при мінусових температурах, швидше за все, не вийде! Для нагрівання повітря краще використовувати спеціальні обігрівачі.
У кондиціонерах присутні наступні функції: вентиляція, осушення повітря, очищення повітря, автоматична підтримка температурного режиму, регулювання напряму повітряного потоку. Від набору функцій кондиціонера залежить його вартість. Сьогодні виробники намагаються впихнуть в охолоджувальну машину велику кількість різноманітних технологічних “наворотів”, які не обов’язково поліпшують якість продукції.
Як відомо, в кондиціонерах Samsung використовують фільтри з катехіном – речовиною що міститься в зеленому чаї, LG використовує плазмову систему очищення.
Хто виробник
Відомий факт: сама гарна техніка виробляється в Японії. До України доходить продукція японських фірм: Daikin, Hitachi, General, Panasonic, Sanyo, Mitsubishi, Sharp, Toshiba, Akai. Майте на увазі, що не всі охолоджувачі цих брендів родом з Країни вранішнього сонця. Збір продукції найчастіше відбувається в інших країнах, але під чуйним, «батьківським» контролем японців.
Корея так само виробляє непогані і недорогі кондиціонери, які користуються популярністю у наших співвітчизників. В Україні добре себе зарекомендували південнокорейські бренди LG та Samsung.
Україна виробляє кондиціонери далеко не з нуля. Багато деталей ввозяться з інших країн, зокрема з Китаю. Остання обставина визначає досить демократичні ціни. Щоправда, вартість китайської техніки зовсім не означає її поганої якості.
Прісматріваясь до кондиціонеру, пам’ятайте про його основної функції. Якщо пристрій буде «співати і танцювати», але при цьому погано охолоджувати, то потреба в ньому досить сумнівною. Разом, середня вартість кондиціонерів від 265 до 4625 доларів, в залежності від функціональності охолоджувача.
Грамотно встановлюємо!
Одним з найголовніших чинників хорошої роботи кондиціонера є правильність його установки. Невірно встановлена техніка гірше працює і швидше ламається. Купуючи охолоджувач в магазині, варто уточнювати виробляє чи цей магазин установку. Ця послуга досить дорога – від 100 до 300 доларів, у залежності від функціональності самого кондиціонера. Часто у вартість охолоджувача входить і його установка. Правда, заощадити, таким чином, не вдасться.
Бажаючи скоротити витрати на установку кондиціонера, скористайтеся послугами приватних осіб. Вони змонтують вам апарат у два рази дешевше, ніж магазин. У таких випадках необхідно уважно поставитися до майстрам і переконатися в їх професіоналізм. Найкраще підбирати людей, які надають монтажні послуги, через знайомих. Так ви будете мати мінімальне уявлення про те, що ці майстри вміють працювати з технікою.
А найпростіший варіант – покупка кондиціонера в спеціалізованій кліматичної фірмі. Ціна може бути вище, але ви зможете пред’являти претензії, якщо щось трапиться.
Не варто забувати і про гарантії. Часто магазини відмовляються від гарантійного обслуговування, якщо приватники встановлювали кондиціонер. Непрофесіонали можуть некоректно встановити кондиціонер і він через деякий час вийде з ладу.
Установка відбувається наступним чином:
Запросивши сервісно-монтажну фірму для встановлення кондиціонера, готуйтеся до приходу менеджера. Він огляне місце, місце кріплення охолоджувача. Варто відразу поцікавитися у працівників фірми з встановлення кондиціонерів, яка організація буде проводити гарантійне та сервісне обслуговування вашого кондиціонера. Попросіть прочитати договір, в якому мають бути зазначені строки робіт по встановленню обладнання.
Зверніть увагу, що в договорі прописується не тільки установка кондиціонера, але монтажні роботи та обслуговування кондиціонера.
Після установки попросіть монтажників продемонструвати роботу кондиціонера. Так ви заощадите свій час, і не будете мучити техніку методом «тику».
Як вибрати кондиціонер
Вибирати кондиціонер потрібного, виходячи з його функцій. Спочатку потрібно визначити в якому приміщенні він буде стояти: один кіловат потужності кондиціонера охолоджує 10 квадратних метрів. Якщо в приміщенні постійно працюють електроприлади, то вистачить одного кіловата тільки на вісім кв. метрів. Для багатьох житлових будинків оптимальним варіантом є спліт-система, про яку було написано вище.
Вибираючи кондиціонер на тривалий термін, варто придивитися до мультісплітам, канальним системам. Так називають спліт-системи, в яких працює більш ніж одного внутрішнього блоку з одним зовнішнім. На Інтернет сайтах – Каталог, air-s, 044, можна побачити відгуки про будь-яку техніку. Це іноді дуже допомагає вибрати кращий варіант:
На кондиціонер краще витратитися, ніж, зекономивши пару-трійку сотень гривень, жити в душном приміщенні. Як відомо: «скупий платить двічі».
Автор: Анна Мазорук