Вибір станції техобслуговування і до кризи було нелегкою справою, а в умовах рецесії зробити це ще важче. Більшість страхових договорів залишають за клієнтом право вибору СТО. Свої переваги і недоліки є як у ремонту на рекомендованих страховими компаніями СТО, так і у знайомих механіків.
Час – гроші
Основна перевага рекомендованих страховиками СТО полягає в простоті узгодження суми збитку. Якщо страхова компанія сама запропонувала звернутися на ту, чи іншу станцію, то навряд чи почне заперечувати суми в рахунку, який ви їй приносите. Адже останнім часом почастішали випадки шахрайства (в деяких регіонах відразу в 1,5-2 рази), так що фінансисти з підозрою ставляться до рахунків з «лівих» СТО: приписки та завищені ціни на роботи і запчастини давно стали звичним явищем – як правило, ремонтники «накідивают» до реальної вартості своїх послуг ще 30-50%. Така підозрілістю виливається в затяжні перевірки, а також у недоплати.
У той же час запропоновані страховиками станції техобслуговування далеко не завжди можуть похвалитися якісним ремонтом. І потім вам доведеться миритися, наприклад, з іржею із-за не кращим чином сповненого фарбування. Інший ризик – це втрата гарантії: лагодження на рекомендованої СК, але не на фірмовій СТО, загрожує позбавленням гарантії.
Як не втратити авто
Не менш важливий аспект при виборі станції – це її розцінки. Страховики намагаються максимально заощадити, тому ремонти на рекомендованих ними СТО обходяться дешевше, ніж, наприклад, на фірмових. В останніх ціни зросли настільки, що навіть при самих, на перший погляд, невеликих пошкодженнях, лагодження виливається в тотальний збитки: за різними оцінками, за останні півроку вартість послуг великих СТО і запчастин піднялася на 30-50% (у першу чергу, з росту курсу долара і євро, за які купуються запчастини авто). У кожній страховій компанії своє поняття на цей рахунок: зазвичай тотальним вважається збиток, який складає 65-75% від страхової суми, зазначеної в договорі.
«Тоталка» виливається в купу неприємностей для водіїв. Найбільша з них – це втрата автомобіля. Практично у всіх договорах страховики прописують своє право вилучити машину в разі тотального збитку. Колись це робилося на випадок, якщо авто перетвориться на металобрухт, але після стрімкого подорожчання ремонтів, СК мають повне право відбирати лише злегка пом’яті транспортний засіб. Все, на що може претендувати водій у даному випадку – це на отримання страхової суми.
Є й інший варіант: страховики залишать машину власникові і виплатять йому страхову суму. Однак той, напевно, не вистачить на покриття збитку: з неї вычтут розмір франшизи і вартість всіх уцілілих деталей.
Як правило, щоб розрахувати величину страхового відшкодування, яку виплатить СК, необхідно із страхової суми відняти знос за період дії договору страхування, вартість придатних залишків транспортних засобів, франшизу і попередні виплати (якщо страхова сума за договором є агрегатної).
Джерело: Дело