Sidebar

18
Сб, авг

СпоживачДля себе треба представляти, які витрати необхідні для того, щоб ступінь захисту від угону вашого авто була, як кажуть математики, необхідна і достатня. Звичайно оптимальною ціною протиугінної системи вважається 5-10 відсотків від ринкової вартості автомобіля. При проектування необхідно уявити собі, з яких складових буде складатися ваша Противоугонная система, яка їхня середня ринкова вартість, де можна заощадити (багато можуть самостійно встановити сигналізацію, іммобілайзер, виготовити запірних пристроїв, замок на педалі і т.д). Розглянемо тепер, які пристрої можуть входити в систему захисту від викрадення автомобіля і їхнє призначення. 

Сигналізація 

Як випливає з назви - це пристрій призначений для того, щоб сигналізувати про спробу викрадення вашого автомобіля, і це головна його задача. Останнім часом в сигналізації стали інтегрувати найпростіші прерыватели. Тому багато хто думає, що для захисту автомобіля від угону однієї сигналізації достатньо. Це одна з найбільших помилок власників автомобілів. Є лише кілька моделей сигналізацій провідних виробників, що мають вбудовані Імобілайзер. Двох, трьох рівневий датчики об'єму і удару, датчик положення, і т.д., і т.п., які здатні забезпечити достатню ступінь захисту від угону вашого автомобіля, але вартість таких систем дуже велика, та й буржуіни кляті зовсім не розраховують, що їх виріб буде встановлено на какую нибудь нашемарку. Доведеться робити сполучення, кое-чого змінити в конструкції, поміняти датчики, встановити інвертори і т.п. 

Це повинен робити професіонал, який за свою роботу попросить грошей, знову ж таки не мало. Наприклад, найбільш виправданим для установки в Волгу є комплект пристроїв сигналізації низького й середнього рівня. Цінова категорія від 50 до 150 доларів. 

Іммобілайзер 

Ні для кого не секрет, що більшість машин викрадають «своїм ходом». Так ось, завдання иммобилайзера, щоб цього самого ходу не було. 

Конструкція така: в систему двигуна (звичайно система харчування та система запалювання) вводиться несправність, приміром розрізає дріт або встановлюється бензоклапан. Потім виготовляється пристрій, що дозволяє відновити робочий стан систем двигуна (реле з замикаючі або з розмикає контактними парами). І пристрій керування (ще одне реле, Геркон, електронна схема, кнопка). Тобто у вихідному стані в двигуні є несправність, швидко усунути яку легко можна за допомогою пристрою управління, не рухаючись з водійського крісла. Треба лише знати, що і як натиснути, що включити. Так або приблизно так виглядає простий іммобілайзер. 

Принадність иммобилайзера в його індивідуальності. Ланцюгів блокування, виконавчих пристроїв, схем управління безліч. Причому кількість несправностей, які не дадуть машині поїхати, теж дуже велика, яка буде у вас - для викрадача загадка. А пошуки вимагають часу. Подумайте самі, якщо у вас не заводиться двигун, ви відразу можете зі стовідсотковою ймовірністю діагностувати несправність? Є ще іммобілайзер, блокуючі гальмівну систему. Є виконані у вигляді електронного блоку, генерує код та виконавчого пристрою, інтегрованого в один з вузлів системи запалювання, наприклад, у комутатор або котушку запалювання. Ще по одному з проводів, зазвичай це провід плюса напруги живлення, не прийде потрібний код, вузол, в який інтегровано виконавче пристрій, буде непрацездатним. Однак такі иммобилайзеры дуже дорого коштують і, як правило, не призначені для установки в Волгу. 

Часто иммобилайзеры з'єднують з іншим охоронним пристроєм, до прикладу з мультлоком, поки не откроешь замок, іммобілайзер НЕ розблокує систему запалювання. Своїми силами досить просто зробити саморобний іммобілайзер. Для цього знадобиться небагато часу і трохи фантазії, ну, і невелика кількість грошових знаків, зовсім невелика. Наприклад, щоб виготовити пристрій, блокуючу систему запалювання на час запуску двигуна, достатньо одного реле вартістю 150 карбованців. Недорого, правда. Головне завдання - зробити такий пристрій, що було б складно виявити та знешкодити. 

Найчастіше роблять іммобілайзер, які дозволяють запустити двигун, а через кілька секунд глушат його, імітуючи несправність. 

Варіантів і рішень дуже багато. Поки ж ми обмежимося цією короткою характеристикою. 

Механічні запірні пристрої 

До них відносяться різні замки та запори на кермо, КПП, капот, педалі і т.д. Великою популярністю у нас в країні користуються замки на коробку перемикання передач, які називаються мультлокамі. На самом деле MULTLOCK - назва ізраїльської фірми, що випускає такі замки. Це ім'я стало прозивним. І тепер ми називаємо мультлокамі всі замки на КПП. 

Мультлокі бувають двох видів: замкові і штиревие. Перший представляє з себе замок типу амбарного, намертво прікрученний до кронштейна, прикріпленому до кузов і має личинки підвищеної секретності і дужку підвищеної міцності. Часто дужках робиться повністю зйомною для більшої зручності установки. Принцип дії такий: ви ставите машину на передачу, зазвичай заздалегідь вибираємо при встановленні мультлока на автомобіль, найчастіше нейтралку або задню. Потім вставляєте дужку в замок таким чином, щоб важіль КПП виявився всередині дужки. Після цього неможливо буде перемикати передачі, міцна дужках не дозволить зрушити важіль з місця. 

Штиревой мультлок має два різновиди. Перша майже аналогічна по конструкції вищеописаної, однак замість дужки замку використовується штир, не дающий перемикати передачі за допомогою важеля КПП. Переваги такого мультлока - компактність і можливість встановлювати замок приховано, непомітно зовні. 

Другий різновид штиревого мультлока виконана в такий спосіб: у коробку передач вставляється штир з насічками і канавками, перешкоджаючи, наприклад, переміщення шестеренок, виделок і т.д. Потім цей штир, в свою чергу, блокується замком так, що його неможливо витягнути. 

Биття замку за допомогою рідкого азоту все одно не дозволяє це зробити, штир адже всередині і запор всередині. Але щоб встановити такий мультлок, потрібно вводити конструктивні зміни в КПП, робити своєрідний «тюнінг». Тобто процес установки складніше, необхідно знімати і переробляти коробку передач, що коштує чималих грошей і вимагає дуже високої кваліфікації установника. 

Але й нейтралізувати такий мультлок набагато складніше. 

Викрадач зазвичай роблять так: за допомогою рідкого азоту збивають замок таким чином, щоб частину штирі залишилася стирчала назовні, потім беруть спеціальний захоплення і повертають штир навколо осі на 180 градусів. При цьому, як правило, розблокується 2 і 3 передачі. Після чого машина може самостійно пересуватися. 

Це відбувається тому, що шток і вилки перемикання другої і третьої передач знаходяться, як правило, внизу коробки, в центрі. Штирем заблокувати їх досить складно, і блокують шестерни, роблячи на штирем відповідні канавки. Сам штир вставляється неперпендікулярно, і зробити його конструкцію симетричної не можна. При повороті штирі шестерни вивільняються, і з'являється можливість включити передачі. 

Однак така операція вимагає від викрадача найвищої кваліфікації і великого досвіду. Справедливості заради відзначимо, що з-за своєї величезної ціни штиревой мультлок вищеописаного типу на нашемарках практично не застосовується, так і в буржуйскіх машинах його можна зустріти все рідше. Адже пристрій коштує дуже дорого, а автомобіль все одно можна відвезти на «шнуром», выжав зчеплення. Останнім часом дедалі популярніші стають протиугінні пристрої, що блокують гальмівну систему. При меншій вартості вони забезпечують більшу ступінь захисту. 

Худлок (Hoodlock) - це замок на багажник або капот. Гарний тим, що обмежує доступ до подкапотное простір. Ну як навісити «павука» або забити сирену монтажною піною, якщо неможливо відкрити капот? Худлокі бувають механічні та електромеханічні, то є ті, які відкриваються ключем, і ті, які відкриваються кнопкою (реле). Бувають, і досить часто, комбіновані системи отпіранія. Замки на кермо і педалі, на відміну від попередніх пристроїв, мають більш низьким ступенем захисту, але при цьому й коштують набагато дешевше. Основна їхня функція - віджахнути «піонерів», зробити вигляд крутого охоронного пристрою. На самом деле найменше часу професійні викрадача витрачають саме на такі механічні засоби захисту. 

З усього спектра можна виділити лише оперізуючий замки на кермо з обрезиненными великими виступами. Їх досить складно демонтувати, балончика з рідким азотом не вистачає, щоб добре заморозити рясно обрезиненный метал, необхідна ємність з рідким гелієм і хороша кваліфікація викрадача. 

А оперізуючий кожух не дає зняти рульове колесо, потрібно витратити багато часу на демонтаж такого пристрою. Щоправда, ми ні разу не бачили гідних оперізуючий замків на кермо вартістю менше 200 доларів - дороге задоволення. 

Вимикач «маси» 

Спочатку цей пристрій було придумано як захист від пожежі, а зовсім не як захист від викрадення. Але з плином часу багато чого змінилося, і тепер багато хто розглядають вимикач «маси» як противоугонное засіб. В принципі, особливої користі від нього немає, але кілька секунд з його допомогою можна відвоювати, щоправда, за умови, що його не буде видно. Деякі водії пріпаівают паралельно вимикають контактів короткий, досить тонкий дріт, при роботі приладів цього проводу достатньо для нормального функціонування системи, але при пуску струм через дріт може досягати в піку 250 Ампер, дріт перегоріт, ланцюг разомкнется, виходить свого роду «запобіжник». 

В принципі, замість дроти можна використовувати електронну схему, але, по перше, треба застосовувати прилад, здатний комутованим струм до 100 Ампер, а по-друге, такий пристрій дуже легко нейтралізувати, достатньо одного товстого дроту. 

Захист картера двигуна 

Так, так, це теж свого роду противоугонное пристрій. Найчастіше викрадача подлезают під машину і забивають монтажною піною неправильно встановлену сирену, перекусивают дроти «маси» або плюса харчування. При наявності знизу захисту картера зробити це, м'яко кажучи, складно. 

Існують в природі ще й модернізовані замки запалювання, що встановлюються замість штатних, з запірних пристроїв керма, зробленим з легованої сталі і ключем підвищеної секретності. 

В принципі непогане пристрій, але кріплення має штатний і легко знімається (висверліваются гвинти кріплення замка запалювання). 

Також у продажу є замок «гарант», перешкоджаючи кермо і встановлений на рульову колонку - дуже гідне пристрій з високим ступенем захисту від угону. 

Тепер, коли відомі можливості та призначення протиугінних пристроїв, можна приступити до проектування системи захисту. 

Для цього потрібно приблизно уявити, з чого повинен складатися охоронний комплекс вашого автомобіля, і довідатися середні ринкові ціни на те, що ви бажаєте поставити в свою машину, а також уявити, кому може бути цікавий ваш автомобіль. Професіонала набагато більш вигідно Викрасти какой нибудь Мерс або крутий джип, ніж Волгу. Ну, хіба що зовсім нову, і то навряд чи. 

А ось від «піонерів», початківців крадіїв і любителів легкої наживи захищатися просто необхідно. Вітчизняні автомобілі - їхній хліб. 

Однак такі викрадача рідко використовують спецзасоби типу ємності з гелієм, електронного павука, портативного зварювального апарата, шліфмашінкі і т.д. 

З добре захищеною машиною вони зв'язуватися навряд чи будуть, на їх вік «чайників» і так вистачить. Основні їх інструменти - проводной «павук» з комутатором, дрель, інструмент для злому, рідко балончика з рідким азотом. 

Ось, мабуть, і все. В основному від цього й варто захищати своє авто. А як? 

Спробуємо дати декілька загальних порад. 


Вибираючи механічний засіб захисту, уважно вивчіть замок. Правилом хорошого тону серед виробників протиугінних закрепів є наявність над личиною замку обертається твердосплавное шайби або набору таких шайб. Це захист від дрели. При спробі розкрити такий замок сверлом шайба буде обертатися, при цьому неможливо буде висверліть личинки замку. 

Далі подивіться, чи є тонке кільце навколо личинки. Якщо є - погано, кільце можна легко розбити зубилах і витягти личинки. Грош ціна такому протиугінними пристрою. Проектуючи охоронну систему, намагайтеся не робити так, щоб і сигналізація, і іммобілайзер знімалися б з охорони разом по сигналу брелока, зробіть відключення иммобилайзера окремо. 

Не використовуйте в системі тільки один пристрій, нехай навіть сама «круте», ізловчівшісь і розкриваючи його, машину можна буде Викрасти, а уявіть, що Викрадач розкрив в поті чола ваш мультлок, а тут, блин, ще й мотор не заводиться, іскри немає . «Павука» повісив, бензин не надходить. На все йде час, а час грає зовсім не на викрадача. Краще поставити три простих охоронних пристрої, що блокують різні системи, ніж один блокиратор, нехай навіть самий, самий, самий. Чим більше пристроїв, тим більше потрібно часу на їх пошук і знешкодження. Обов'язково використовуйте в системі охоронне пристрій, який видно. Замок на кермо, педалі, мультлок, что нибудь повинно бути. 

Першим ділом Викрадач, особливо не дуже досвідчений, дивиться на те, що всередині. Догадайтесь, яку машину він спробує Викрасти, з мультлоком чи без? З замком на кермі чи без? Але й надто усердствовать не варто, ще раз повторимося, в основному механічні засоби захисту для підготовлених крадіїв не представляють великої труднощі, а денег стоят, да и много їх встановлювати довго і не дуже зручно, є спокуса не ставити, коли відходили ненадовго. 

Ось тут можна почитати тест механічних запірних пристроїв. Зверніть увагу на необхідний час і на те, що спецінструменту не використовувалося. Про гідрощіпци, рідкий азот та інше - ні слова. Та що там, написано, що при розтині самого крутого замку зламався інструмент, який? 

Є нехорошее підозра, що ножовочное полотно. А якщо портативної шліфмашінкой спробувати, набагато швидше повинно вийти, а якщо заморозити і долбануть молотком - часу піде ще менше ... 

Власники автомобілів часто самі винні в тому, що багато машин викрадають. Напевно, це особливість російського характеру - вважати себе умнее всех. Багато хто з піною у рота можуть обговорювати різницю між «алігаторів» і «Мангуст», так і не розуміючи, що машина буде їхати, навіть якщо заморгают всі лампочки, заорет сирена разом зі звуковим сигналом і якщо на ключах буде висіти косою десяток брелоків від різних сигналізацій. 

Охорона автомобіля - це не тільки сигналізація. Відносини водія з крадіїв - це війна, а можна виграти війну, якщо у тебе тільки система оповіщення? А воювати чем? Шапками закидывать? В основному судження людей про тих чи інших протиугінних засобах базуються на рекламних проспектах фірм, які ці кошти і виробляють. Ну хто, скажіть, хто про свій виріб напише погано? Ні для кого не секрет, що більшість статей у журналах оплачують рекламодавці. Реклама - двигун торгівлі. 

І, як кажуть, всяк кулик своє болото хвалить. А ми, купуючи на трюки виробників протівоугонок, не тільки робимо неправильні висновки, але й намагаємося нав'язати свою думку іншим. Ніколи не помічали, що у більшості автомагнітол зі зйомною панеллю, коли цю саму панель зняти, загоряється червоний світлодіод, найчастіше він ще й «моргає». Догадайтесь, зачем? 

Правильно - це імітатор протиугонні пристрої. Почитайте паспорт на вашу автомузики. 

Там чорним по білому написано, що це круте противоугонное пристрій і що, угледівши миготливий світлодіод, все викрадача тікають, слом голову. Яка ступінь захисту у такої протівоугонкі? 

А так багато гарних слів написано! Почитать - ніякої «Кліффорд» не потрібен. 

І скільки таких «мулек» існує? Безліч. А що від них толку? Нічого! Щоб захистити свою машину від угону, потрібно обладнати її системою протиугінних засобів, а не обвешівать червоними ліхтариками. Це не плутати - це автомобіль! 

Хоча якщо у вас є бажання, щоб вашою машиною користувалися всі кому не лінь, обвешівайте. У дуелі власник - Викрадач перемагає більш розумний, а не той, хто вважає себе розумнішими. Тому завдання кожного з нас, перш ніж йти в магазин за покупкою какой нибудь протівоугонкі, подумати не про те, як про неї написано, або те, що сусід Вася говорить, а поставити себе на місце викрадача і прикинути, що можна зробити, щоб знешкодити це противоугонное пристрій, скільки на це знадобиться часу, який інструмент, приверне чи процес увагу оточуючих, і т.д. І виходячи з цього вибирати. 

Знаючи це, вам буде легше визначитися з вибором. Основная задача - не обвешать машину со всех сторон замками, а помешать угонщику, сделать все, чтобы он потратил как можно больше времени, сил, средств, напряг все свои мысли для того, чтобы обезвредить противоугонную систему вашего автомобиля. Не факт, что при этом стоимость устройств должна быть чрезмерно высокой. Здесь принцип «чем лучше, тем дороже» не работает. К примеру, произведенный на берегу реки Хуанхэ имитатор противоугонки, типа того светодиода, только покруче немного, с брелком и динамиком, умеющим делать «пик пик», стоит около 2000 - 3000 рублей. 

А трехрелейный иммобилайзер, если делать самому 150 р, если покупать - 1000. А что лучше защитит вашу машину от угона, догадайтесь сами. 

Не доверяйте рекламе, у вас своя голова на плечах и своя машина в гараже. Ведь ни один производитель противоугонных средств не дает гарантии, что ваше авто не угонят, но практически каждый кричит, что он самый, самый. Думайте, думайте и еще раз думайте.